Lexion 7600 - 500 koni na polu - Skuteczny Rolnik

Sam Lexion 7600 CEMOS AUTOMATIC jest wielu z was doskonale znany. Automatic oznacza, że praktycznie każdy system może być sterowany automatycznie. Całą nawigacja pod ręką, intuicyjna i czytelna. Kamera pokazująca na żywo jakość materiału. To była przyjemność pracy. Nie uprzedzajmy faktów. Zobaczcie prezentację.


Nowością dla mnie, bo nie miałem z tym wcześniej do czynienia jest jazda na gąsienicach. W pracy w polu rewelacja, a na drodze bajka. Stabilność wcześniej mi nie znana. Cenne doświadczenie.

Przystawka w roli głównej.

Głównym punktem programu jest przystawka, zaprojektowana do szybszej pracy w polu, zaprojektowana by ograniczać straty. Ośmiorzędowa składna hydraulicznie. Nadmienię prosty dostęp do łańcuchów, a napinanie jest banalnie proste. Gumy zabezpieczające przed utratą kolb, skosiłem już kilka hektarów i faktycznie widziałem jak kolby zatrzymują się na tym elemencie.

Podobnie sprawa ma się kukurydzą połamaną przez dziki, czy uszkodzoną przez omacnicę. Claas zadbał również o ten aspekt. Specjalny ślimak na boku przystawki kieruje kukurydzę do wnętrza mechanizmu.

W kabinie pełna automatyzacja. 

Większość rzeczy może być sterowana automatycznie. System komputera pokładowego będzie podpowiadał nam ustawienia. Możemy też oddać władzę nad parametrami maszynie. W takim przypadku system analizuje sytuację na polu i dobiera najodpowiedniejsze ustawienia. Siadamy i jedziemy.

Systemy regulują klepisko, siłę wiatru, badają ilość masy, dostosowują prędkość jazdy do warunków panujących na polu. To się przydaje szczególnie często przy rzepaku, gdzie roślina może być jeszcze u spodu zielona. Kombajn oczywiście posiada szereg ułatwień pomagających w nawigacji i trzymaniu maszyny w rzędzie.

Autor:

Grzegorz Bardowski


Prowadzi kanał na You Toubie Bardowscy gdzie dzieli się wiedzą i doświadczeniami z gospodarstwa. Nastawiony na rozwój i szukanie nowych możliwości. Wolne chwile zajmuje mu rodzina. Mówi, że gdyby wygrał milion w totka dokupił by jeszcze trochę pola.